Mallory Sonalert Products SCE028SD3QP1B
SCE028SD3QP1B picture photo
Mfg. Part Number
SCE028SD3QP1B
Brief Description
BUZZ VDC 2.9KHZ CHIRP
Datasheet Download
SCE028SD3QP1B.pdf
Availability of SCE028SD3QP1B
QUANTITY
SCE028SD3QP1B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE028SD3QP1B
Internal Part NumberEIS-SCE028SD3QP1B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900 Hz Chirp
3D ModelSCES.igsSCES.stp
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency2.9kHz
Operating ModeQuick Beep
Sound Pressure Level65dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE028SD3QP1B
Related LinksSCE028, SCE028SD3QP1B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE028SD3QP1B Details Description
Related parts for SCE028SD3QP1B
IC FPGA 329 I/O 456FBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.10V SC70-4 datasheet.pdf
RES 12 OHM 1/2W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 5% 1.5W 2512 datasheet.pdf
METAL KEYPLATE 12 KEYS datasheet.pdf
RES 2.15 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IGBT 600V 30A 117W TO220-3 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HEADER 38POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
37P F SCREEN CAP C/W 4-40 J.S datasheet.pdf
CONN PLUG 47POS INLINE PIN datasheet.pdf