Mallory Sonalert Products SCE028XA2MP1B
SCE028XA2MP1B picture photo
Mfg. Part Number
SCE028XA2MP1B
Brief Description
BUZZ VAC 2KHZ MED PULSE
Datasheet Download
SCE028XA2MP1B.pdf
Availability of SCE028XA2MP1B
QUANTITY
SCE028XA2MP1B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE028XA2MP1B
Internal Part NumberEIS-SCE028XA2MP1B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2000 Hz Medium Pulse
3D ModelSCED.igsSCED.stp
TechnologyPiezo
Input TypeAC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency2kHz
Operating ModePulse, Medium
Sound Pressure Level95dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 50.8mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE028XA2MP1B
Related LinksSCE028, SCE028XA2MP1B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE028XA2MP1B Details Description
Related parts for SCE028XA2MP1B
IC MCU 8BIT 768B OTP 8SOIJ datasheet.pdf
FAN AXIAL 100X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 67POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
LED PANEL RED/GRN SNAP-IN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
RES 47 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.47 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP POLY 180UF 20% 4V SMD datasheet.pdf