Mallory Sonalert Products SCE028XD3DP2B
SCE028XD3DP2B picture photo
Mfg. Part Number
SCE028XD3DP2B
Brief Description
BUZZER PIEZO 42.9MM PANEL MOUNT
Datasheet Download
SCE028XD3DP2B.pdf
Availability of SCE028XD3DP2B
QUANTITY
SCE028XD3DP2B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE028XD3DP2B
Internal Part NumberEIS-SCE028XD3DP2B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900 Hz DP2
3D ModelSOL1.igsSOL1.satSOL1.stp
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency2.9kHz
Operating ModeDouble Beep, Fast
Sound Pressure Level95dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 35.9mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE028XD3DP2B
Related LinksSCE028, SCE028XD3DP2B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE028XD3DP2B Details Description
Related parts for SCE028XD3DP2B
TRANS PNP 45V 0.1A 3-DFN datasheet.pdf
IC BACKUP BATT CNTRLR 5V 8-SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IBUTTON NUMBER SET ONE datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CAP MINI PANEL INDICATOR RED datasheet.pdf
BOARD EVAL ADP2147ACBZ-110 datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .305M 27POS datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf