Mallory Sonalert Products SCE028XD3QP1B
SCE028XD3QP1B picture photo
Mfg. Part Number
SCE028XD3QP1B
Brief Description
BUZZ 16-28VDC QUICK BEEP 2.9KHZ
Datasheet Download
SCE028XD3QP1B.pdf
Availability of SCE028XD3QP1B
QUANTITY
SCE028XD3QP1B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE028XD3QP1B
Internal Part NumberEIS-SCE028XD3QP1B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900 Hz Quick Beep
3D ModelSCES.igsSCES.stp
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency2.9kHz
Operating ModeQuick Beep
Sound Pressure Level95dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 35.9mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE028XD3QP1B
Related LinksSCE028, SCE028XD3QP1B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE028XD3QP1B Details Description
Related parts for SCE028XD3QP1B
IDC CABLE - MPK20K/MC20M/X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 150PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.105" NYLON 5.97MM datasheet.pdf
FILTER LC SINE WAVE MTR DR 48A datasheet.pdf
SL-SMT5.08/06/90F 3.2SN BK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 224MA 6.75 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 15PF 250V NP0 0505 datasheet.pdf