Mallory Sonalert Products SCE028XD3SS1B
SCE028XD3SS1B picture photo
Mfg. Part Number
SCE028XD3SS1B
Brief Description
BUZZ VDC 2.9KHZ 1M DELAY OFF
Datasheet Download
SCE028XD3SS1B.pdf
Availability of SCE028XD3SS1B
QUANTITY
SCE028XD3SS1B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE028XD3SS1B
Internal Part NumberEIS-SCE028XD3SS1B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900 Hz Continuous, 1 Min On-Time
3D ModelSCES.igsSCES.stp
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency2.9kHz
Operating ModeContinuous, 1 Min On Time
Sound Pressure Level95dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE028XD3SS1B
Related LinksSCE028, SCE028XD3SS1B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE028XD3SS1B Details Description
Related parts for SCE028XD3SS1B
IC OFFLINE SWIT PWM OTP HV TO220 datasheet.pdf
CAP CER 0.82UF 100V X7R 2225 datasheet.pdf
RES SMD 95.3 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
CLIP TERM HD ON 8-32 POST BROWN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT WALL MNT 48POS SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf