Mallory Sonalert Products SCE048LA2CT1B
SCE048LA2CT1B picture photo
Mfg. Part Number
SCE048LA2CT1B
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZZ PIEZO CIRC 42.85MM PANEL
Datasheet Download
SCE048LA2CT1B.pdf
Availability of SCE048LA2CT1B
QUANTITY
SCE048LA2CT1B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE048LA2CT1B
Internal Part NumberEIS-SCE048LA2CT1B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2000 Hz Continuous
3D ModelSCES.igsSCES.stp
Standard Package1
Category Audio Products
FamilyBuzzers
SeriesSCE
PackagingBulk
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
TechnologyPiezo
Input TypeAC
Voltage - Rated-
Voltage Range28 ~ 48V
Frequency2kHz
Operating ModeContinuous
Sound Pressure Level85dB @ 28V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
WashableNo
Port LocationTop
Mounting TypePanel Mount
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE048LA2CT1B
Related LinksSCE048, SCE048LA2CT1B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE048LA2CT1B Details Description
Related parts for SCE048LA2CT1B
MODULE PWR ENT DL FUSE FILTER 6A datasheet.pdf
CAP CER 18PF 2KV NP0 1808 datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
TOOL ASSEMBLY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED T1 3/4 WG 630NM RED 12VDC datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.2A 150 MOHM datasheet.pdf