Mallory Sonalert Products SCE048LA3DL1B
SCE048LA3DL1B picture photo
Mfg. Part Number
SCE048LA3DL1B
Brief Description
BUZZ VAC 2.9KHZ 10S DELAY ON
Datasheet Download
SCE048LA3DL1B.pdf
Availability of SCE048LA3DL1B
QUANTITY
SCE048LA3DL1B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE048LA3DL1B
Internal Part NumberEIS-SCE048LA3DL1B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900 Hz Continuous, 10 Sec On Delay
TechnologyPiezo
Input TypeAC
Voltage - Rated-
Voltage Range28 ~ 48V
Frequency2.9kHz
Operating ModeContinuous, 10 Sec On Delay
Sound Pressure Level85dB @ 28V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE048LA3DL1B
Related LinksSCE048, SCE048LA3DL1B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE048LA3DL1B Details Description
Related parts for SCE048LA3DL1B
RES SMD 2.61KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 18000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
RES 0.56 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
QL SERIES Controller 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
IC SBC CAN HS 3.3V 32SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf