Mallory Sonalert Products SCE048LD2FP1B
SCE048LD2FP1B picture photo
Mfg. Part Number
SCE048LD2FP1B
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZZ VDC2KHZ FAST PULSE
Datasheet Download
SCE048LD2FP1B.pdf
Availability of SCE048LD2FP1B
QUANTITY
SCE048LD2FP1B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE048LD2FP1B
Internal Part NumberEIS-SCE048LD2FP1B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2000 Hz Fast Pulse
3D ModelSCES.igsSCES.stp
Standard Package1
Category Audio Products
FamilyBuzzers
SeriesSCE
PackagingBulk
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range28 ~ 48V
Frequency2kHz
Operating ModePulse, Fast
Sound Pressure Level85dB @ 28V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
WashableNo
Port LocationTop
Mounting TypePanel Mount
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE048LD2FP1B
Related LinksSCE048, SCE048LD2FP1B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE048LD2FP1B Details Description
Related parts for SCE048LD2FP1B
VARISTOR 423V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 22MHZ 8SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 14.5VWM 26.5VC 1.5KE datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS STR LONG LATCH datasheet.pdf
IC DCDC CONV STPDN DL LDO 20TQFN datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
ADH MNT ACRYLIC ADH TAPE 1.5 X datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf