Mallory Sonalert Products SCE048LD3CK1B
SCE048LD3CK1B picture photo
Mfg. Part Number
SCE048LD3CK1B
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZZ VDC 2.9KHZ CLICK
Datasheet Download
SCE048LD3CK1B.pdf
Availability of SCE048LD3CK1B
QUANTITY
SCE048LD3CK1B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE048LD3CK1B
Internal Part NumberEIS-SCE048LD3CK1B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900 Hz Click Pulse
3D ModelSCES.igsSCES.stp
Standard Package1
Category Audio Products
FamilyBuzzers
SeriesSCE
PackagingBulk
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range28 ~ 48V
Frequency2.9kHz
Operating ModeClick
Sound Pressure Level85dB @ 28V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
WashableNo
Port LocationTop
Mounting TypePanel Mount
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE048LD3CK1B
Related LinksSCE048, SCE048LD3CK1B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE048LD3CK1B Details Description
Related parts for SCE048LD3CK1B
RES SMD 12.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REGISTERED TRANSCVR 24SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
RES 21.5 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 33.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 30W 12V OUTPUT CHA datasheet.pdf