Mallory Sonalert Products SCE048LD3MP1B
SCE048LD3MP1B picture photo
Mfg. Part Number
SCE048LD3MP1B
Brief Description
BUZZ VDC 2.9KHZ MED PULSE
Datasheet Download
SCE048LD3MP1B.pdf
Availability of SCE048LD3MP1B
QUANTITY
SCE048LD3MP1B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE048LD3MP1B
Internal Part NumberEIS-SCE048LD3MP1B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900 Hz Medium Pulse
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range28 ~ 48V
Frequency2.9kHz
Operating ModePulse, Medium
Sound Pressure Level85dB @ 28V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypePanel Mount
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE048LD3MP1B
Related LinksSCE048, SCE048LD3MP1B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE048LD3MP1B Details Description
Related parts for SCE048LD3MP1B
RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 12V datasheet.pdf
IC INVERTER HEX 14-DIP datasheet.pdf
IC MOSFET DVR DUAL PWR 8-SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X25.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPST 25A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS PIN datasheet.pdf
RELAY SSR SPST-NOX4 600MA 12VDC datasheet.pdf