Mallory Sonalert Products SCE048LD3SU2B
SCE048LD3SU2B picture photo
Mfg. Part Number
SCE048LD3SU2B
Brief Description
BUZZ VDC 2.9KHZ FAST SPEED UP
Datasheet Download
SCE048LD3SU2B.pdf
Availability of SCE048LD3SU2B
QUANTITY
SCE048LD3SU2B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE048LD3SU2B
Internal Part NumberEIS-SCE048LD3SU2B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900 Hz Fast Speed Up
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range28 ~ 48V
Frequency2.9kHz
Operating ModeSpeed Up, Fast
Sound Pressure Level85dB @ 28V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypePanel Mount
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE048LD3SU2B
Related LinksSCE048, SCE048LD3SU2B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE048LD3SU2B Details Description
Related parts for SCE048LD3SU2B
CONN HEADER .100 DUAL R/A 58POS datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CARDEDGE 100POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 5 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 11.77"L X 9.9"W datasheet.pdf
RES 1.91K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 154VWM 246VC SMC datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf