Mallory Sonalert Products SCE048MA3PS1B
SCE048MA3PS1B picture photo
Mfg. Part Number
SCE048MA3PS1B
Brief Description
BUZZ VAC 2.9KHZ SHORT PULSE
Datasheet Download
SCE048MA3PS1B.pdf
Availability of SCE048MA3PS1B
QUANTITY
SCE048MA3PS1B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE048MA3PS1B
Internal Part NumberEIS-SCE048MA3PS1B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900 Hz Short Pulse
TechnologyPiezo
Input TypeAC
Voltage - Rated-
Voltage Range28 ~ 48V
Frequency2.9kHz
Operating ModeShort Beep
Sound Pressure Level75dB @ 28V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypePanel Mount
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE048MA3PS1B
Related LinksSCE048, SCE048MA3PS1B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE048MA3PS1B Details Description
Related parts for SCE048MA3PS1B
WASHER CUP 10-32 METAL 100/PK datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 700KHZ RRO 8SO datasheet.pdf
EMITTER IR 950NM 300MA TO-18 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 630V NP0 1812 datasheet.pdf
RES SMD 13.7 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 330 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVPECL 20PPM 5X7MM datasheet.pdf
OSC VCTCXO 156.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
IC SDRAM 512M 143MHZ 54TSOP datasheet.pdf