Mallory Sonalert Products SCE048MD3SU2B
SCE048MD3SU2B picture photo
Mfg. Part Number
SCE048MD3SU2B
Brief Description
BUZZ VDC 2.9KHZ FAST SPEED UP
Datasheet Download
SCE048MD3SU2B.pdf
Availability of SCE048MD3SU2B
QUANTITY
SCE048MD3SU2B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE048MD3SU2B
Internal Part NumberEIS-SCE048MD3SU2B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900 Hz Fast Speed Up
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range28 ~ 48V
Frequency2.9kHz
Operating ModeSpeed Up, Fast
Sound Pressure Level75dB @ 28V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE048MD3SU2B
Related LinksSCE048, SCE048MD3SU2B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE048MD3SU2B Details Description
Related parts for SCE048MD3SU2B
IC POT DGTL QUAD 50K OHM 24TSSOP datasheet.pdf
VARISTOR 6.4V 100A 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS R/A TIN 2MM datasheet.pdf
RES 1.33K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
SIGN ELECTRL WARN 8"X5" CLEAR datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
THERMOSTAT 55 DEG NC TO-220 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf