Mallory Sonalert Products SCE048XA3DP2B
SCE048XA3DP2B picture photo
Mfg. Part Number
SCE048XA3DP2B
Brief Description
BUZZ VAC 2.9KHZ FAST DBL PULS
Datasheet Download
SCE048XA3DP2B.pdf
Availability of SCE048XA3DP2B
QUANTITY
SCE048XA3DP2B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE048XA3DP2B
Internal Part NumberEIS-SCE048XA3DP2B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound FileFast Double Pulse
TechnologyPiezo
Input TypeAC
Voltage - Rated-
Voltage Range28 ~ 48V
Frequency2.9kHz
Operating ModeDouble Pulse, Fast
Sound Pressure Level95dB @ 28V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE048XA3DP2B
Related LinksSCE048, SCE048XA3DP2B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE048XA3DP2B Details Description
Related parts for SCE048XA3DP2B
FUSE GLASS 800MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC TXRX 3V IRDA IR 3V 8-SOIC datasheet.pdf
IC RS485/422 RX 32MBPS 16-QSOP datasheet.pdf
JFET N-CH 30V 625MW TO92 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CBL RIBN 10COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
FFC 1 TYPE D 37 CKTS LGT 152 datasheet.pdf
CAP MICA 620PF 1% 300V RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf