Mallory Sonalert Products SCE048XD2FP1B
SCE048XD2FP1B picture photo
Mfg. Part Number
SCE048XD2FP1B
Brief Description
BUZZER PIEZO 42.9MM PANEL MOUNT
Datasheet Download
SCE048XD2FP1B.pdf
Availability of SCE048XD2FP1B
QUANTITY
SCE048XD2FP1B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE048XD2FP1B
Internal Part NumberEIS-SCE048XD2FP1B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2000 Hz Fast Pulse
3D ModelSOL1.igsSOL1.satSOL1.stp
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range28 ~ 48V
Frequency2kHz
Operating ModePulse, Fast
Sound Pressure Level95dB @ 28V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 48.3mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE048XD2FP1B
Related LinksSCE048, SCE048XD2FP1B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE048XD2FP1B Details Description
Related parts for SCE048XD2FP1B
CONN EDGECARD 140PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
VARISTOR 738V 6.5KA DISC 24MM datasheet.pdf
BOARD LEVEL HEAT SINK datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 15NS 28TSOP datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-TX datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 4 Position Through Hole, Right Angle, Vertical datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 12 Circuit datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
ARM STOCK DRAG datasheet.pdf
MOD TXRX 2.4 GHZ IEEE802.15.4 datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 10% 440VAC AXIAL datasheet.pdf