Mallory Sonalert Products SCE048XD3QP1B
SCE048XD3QP1B picture photo
Mfg. Part Number
SCE048XD3QP1B
Brief Description
BUZZ VDC 2.9KHZ CHIRP
Datasheet Download
SCE048XD3QP1B.pdf
Availability of SCE048XD3QP1B
QUANTITY
SCE048XD3QP1B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE048XD3QP1B
Internal Part NumberEIS-SCE048XD3QP1B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900 Hz Chirp
3D ModelSCES.igsSCES.stp
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range28 ~ 48V
Frequency2.9kHz
Operating ModeQuick Beep
Sound Pressure Level95dB @ 28V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE048XD3QP1B
Related LinksSCE048, SCE048XD3QP1B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE048XD3QP1B Details Description
Related parts for SCE048XD3QP1B
CARDEDGE 62POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 133 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP VOLT OUT 100-120V datasheet.pdf
CONN MEM SOCKET 240POS DIMM T/H datasheet.pdf
CBL 37POS 0.5MM JMPR TYPE D 2" datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 30A ITO220AC datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS .100 STR GOLD datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SR BTS PC BRS 14 ASY C datasheet.pdf
500 TB SPRING CLAMP 180D datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf