Mallory Sonalert Products SCE048XD3SP1B
SCE048XD3SP1B picture photo
Mfg. Part Number
SCE048XD3SP1B
Brief Description
BUZZ VDC 2.9KHZ SLOW PULSE
Datasheet Download
SCE048XD3SP1B.pdf
Availability of SCE048XD3SP1B
QUANTITY
SCE048XD3SP1B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE048XD3SP1B
Internal Part NumberEIS-SCE048XD3SP1B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900 Hz Slow Pulse
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range28 ~ 48V
Frequency2.9kHz
Operating ModePulse, Slow
Sound Pressure Level95dB @ 28V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE048XD3SP1B
Related LinksSCE048, SCE048XD3SP1B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE048XD3SP1B Details Description
Related parts for SCE048XD3SP1B
TRANS NPN 260V 15A TO264 datasheet.pdf
FUSE CERM 20A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC .063DIA TINLEAD datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN CPC RCPT HSNG 16POS STD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS .100" STACKER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 390 OHM 2.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf