Mallory Sonalert Products SCE120LA3CM1B
SCE120LA3CM1B picture photo
Mfg. Part Number
SCE120LA3CM1B
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZZ VAC 2.9KHZ CHIME
Datasheet Download
SCE120LA3CM1B.pdf
Availability of SCE120LA3CM1B
QUANTITY
SCE120LA3CM1B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE120LA3CM1B
Internal Part NumberEIS-SCE120LA3CM1B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900 Hz Chime
3D ModelSCES.igsSCES.stp
Standard Package1
Category Audio Products
FamilyBuzzers
SeriesSCE
PackagingBulk
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
TechnologyPiezo
Input TypeAC
Voltage - Rated-
Voltage Range48 ~ 120V
Frequency2.9kHz
Operating ModeChime
Sound Pressure Level85dB @ 48V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
WashableNo
Port LocationTop
Mounting TypePanel Mount
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE120LA3CM1B
Related LinksSCE120, SCE120LA3CM1B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE120LA3CM1B Details Description
Related parts for SCE120LA3CM1B
IC EEPROM 4KBIT 400KHZ 8SOP-J datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 70MHZ 14SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN N PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
SOLDER SHIELD TERM NIK PLT BRAID datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 7.62MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf
CAP TRIM 5.5-60PF 200V THRU HOLE datasheet.pdf