Mallory Sonalert Products SCE120MA3CK1B
SCE120MA3CK1B picture photo
Mfg. Part Number
SCE120MA3CK1B
Brief Description
BUZZ VAC 2.9KHZ CLICK
Datasheet Download
SCE120MA3CK1B.pdf
Availability of SCE120MA3CK1B
QUANTITY
SCE120MA3CK1B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE120MA3CK1B
Internal Part NumberEIS-SCE120MA3CK1B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900 Hz Click Pulse
3D ModelSCES.igsSCES.stp
Voltage - Rated-
Voltage Range48 ~ 120V
Frequency2.9kHz
Operating ModeClick, Pulse
Sound Pressure Level75dB @ 48V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE120MA3CK1B
Related LinksSCE120, SCE120MA3CK1B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE120MA3CK1B Details Description
Related parts for SCE120MA3CK1B
RES 0.33 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM PIN 22-26AWG TIN datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SO datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 2.5X7MM RECT T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
MPAC DISCR KEY PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 1.82K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf