Mallory Sonalert Products SCE120SA3CTB
SCE120SA3CTB picture photo
Mfg. Part Number
SCE120SA3CTB
Brief Description
BUZZER 48-120VAC/DC 2.9KHZ PANEL
Datasheet Download
SCE120SA3CTB.pdf
Availability of SCE120SA3CTB
QUANTITY
SCE120SA3CTB Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE120SA3CTB
Internal Part NumberEIS-SCE120SA3CTB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900 Hz Continuous
3D ModelSCES.igsSCES.stp
Voltage - Rated-
Voltage Range48 ~ 120V
Frequency2.9kHz
Operating ModeContinuous
Sound Pressure Level65dB @ 48V, 61cm
Current - Supply20mA
Operating Temperature-30°C ~ 65°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE120SA3CTB
Related LinksSCE120, SCE120SA3CTB Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE120SA3CTB Details Description
Related parts for SCE120SA3CTB
RES SMD 866K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DIFF COMPARATOR QUAD 14-SOIC datasheet.pdf
SIREN 7-15VDC 3.0KHKZ SLOW datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 11MM HORIZ 12PPR datasheet.pdf
BUZZ VDC 2KHZ FAST DBL PULSE datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.4A 6XDFN datasheet.pdf
RES 221K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf
RES 2.778K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf