Mallory Sonalert Products SCE120SA3SS1B
SCE120SA3SS1B picture photo
Mfg. Part Number
SCE120SA3SS1B
Brief Description
BUZZ VAC 2.9KHZ 1M DELAY OFF
Datasheet Download
SCE120SA3SS1B.pdf
Availability of SCE120SA3SS1B
QUANTITY
SCE120SA3SS1B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE120SA3SS1B
Internal Part NumberEIS-SCE120SA3SS1B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900 Hz Continuous, 1 Min On-Time
3D ModelSCES.igsSCES.stp
Voltage - Rated-
Voltage Range48 ~ 120V
Frequency2.9kHz
Operating ModeContinuous, 1 Min On Time
Sound Pressure Level65dB @ 48V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE120SA3SS1B
Related LinksSCE120, SCE120SA3SS1B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE120SA3SS1B Details Description
Related parts for SCE120SA3SS1B
IC FPGA 140 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 0.43 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SW ROTARY 1DECK SMALL KNOB datasheet.pdf
UNIVERSAL CONTACT 4MM SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 3POS PIN datasheet.pdf
HEATSHRINK 3"-100' BLACK datasheet.pdf
INSERT FFA.2C.308. FOR 8LV datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 6POS THRUHL datasheet.pdf