Mallory Sonalert Products SCE120XA2SP1B
SCE120XA2SP1B picture photo
Mfg. Part Number
SCE120XA2SP1B
Brief Description
BUZZ VAC 2KHZ SLOW PULSE
Datasheet Download
SCE120XA2SP1B.pdf
Availability of SCE120XA2SP1B
QUANTITY
SCE120XA2SP1B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE120XA2SP1B
Internal Part NumberEIS-SCE120XA2SP1B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2000 Hz Slow Pulse
3D ModelSCED.igsSCED.stp
Voltage - Rated-
Voltage Range48 ~ 120V
Frequency2kHz
Operating ModePulse, Slow
Sound Pressure Level95dB @ 48V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 50.8mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE120XA2SP1B
Related LinksSCE120, SCE120XA2SP1B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE120XA2SP1B Details Description
Related parts for SCE120XA2SP1B
SOCKET TORX TR T10S 1.65" datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
RES 120 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 10V Y5V 0402 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 252 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 5% 1/2W 0805 datasheet.pdf