API Technologies Corp SCI-9900-153
SCI-9900-153 picture photo
Mfg. Part Number
SCI-9900-153
Manufacturer
Product Category
Feed Through Capacitors
Brief Description
EMI FILTER 15000PF C TYPE
Datasheet Download
SCI-9900-153.pdf
Availability of SCI-9900-153
QUANTITY
SCI-9900-153 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCI-9900-153
Internal Part NumberEIS-SCI-9900-153
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Filters
FamilyFeed Through Capacitors
Series9900
PackagingBulk
Capacitance0.015µF
Voltage50V
Current5A
DC Resistance (DCR)10 mOhm Max
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Height (Max)-
Size / Dimension0.156" Dia x 0.110" L (3.96mm x 2.79mm)
Thread Size-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCI-9900-153
Related LinksSCI-99, SCI-9900-153 Datasheet, API Technologies Corp Distributor
SCI-9900-153 Details Description
Related parts for SCI-9900-153
IC REG LDO 3.3V 200MA PCI 8MSOP datasheet.pdf
COVER datasheet.pdf
RES SMD 2.26KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DECODER DUAL BIN 1-4 16-DIP datasheet.pdf
FAN AXIAL 35X10MM BALL 3VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
NTC THERMISTOR G1550 /10K /H 5 datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 4CIRC .375 datasheet.pdf
IC FPGA 64 I/O 84PLCC datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 1UF 16V Y5V 0805 datasheet.pdf