API Technologies Corp SCI-9980-502
SCI-9980-502 picture photo
Mfg. Part Number
SCI-9980-502
Manufacturer
Product Category
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Brief Description
EMI FILTER 5000PF L TYPE
Datasheet Download
SCI-9980-502.pdf
Availability of SCI-9980-502
QUANTITY
SCI-9980-502 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCI-9980-502
Internal Part NumberEIS-SCI-9980-502
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Series9900
PackagingBulk
TypeLow Pass
TechnologyLC
Number of Channels1
Center / Cutoff Frequency-
Attenuation Value-
Resistance - Channel (Ohms)-
Current10A
ValuesC = 5000pF
ESD ProtectionNo
Filter Order2nd
ApplicationsMicrowave
Package / CaseAxial, Eyelet
Size / Dimension0.156" Dia x 0.200" L (3.96mm x 5.08mm)
Height-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCI-9980-502
Related LinksSCI-99, SCI-9980-502 Datasheet, API Technologies Corp Distributor
SCI-9980-502 Details Description
Related parts for SCI-9980-502
CAP CER 10PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 150MHZ RRO 16LFCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES 63.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 383K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
MODULE DIODE 800V 195A INTAPAK datasheet.pdf