Bel Fuse Inc. SCIHP0730-220M
SCIHP0730-220M picture photo
Mfg. Part Number
SCIHP0730-220M
Brief Description
FIXED IND 22UH 2A 230 MOHM SMD
Datasheet Download
SCIHP0730-220M.pdf
Availability of SCIHP0730-220M
QUANTITY
SCIHP0730-220M Order Process
Ship out your order
Specifications of SCIHP0730-220M
Internal Part NumberEIS-SCIHP0730-220M
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSCIHP0730
Material - Core-
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating2A
Current - Saturation3A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)230 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test200kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.287" L x 0.268" W (7.30mm x 6.80mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCIHP0730-220M
Related LinksSCIHP07, SCIHP0730-220M Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SCIHP0730-220M Details Description
Related parts for SCIHP0730-220M
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 128LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR ULTRA LP 8-DFN datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES 2.8 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 160 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V D2PAK datasheet.pdf