Bel Fuse Inc. SCMD4D12C-100
SCMD4D12C-100 picture photo
Mfg. Part Number
SCMD4D12C-100
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10UH 780MA 480 MOHM
Datasheet Download
SCMD4D12C-100.pdf
Availability of SCMD4D12C-100
QUANTITY
SCMD4D12C-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCMD4D12C-100
Internal Part NumberEIS-SCMD4D12C-100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductSC Series SMD Power Inductors
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSCMD4D12C
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating780mA
Current - Saturation1.1A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)480 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.252" L x 0.197" W (6.40mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.057" (1.45mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCMD4D12C-100
Related LinksSCMD4D, SCMD4D12C-100 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SCMD4D12C-100 Details Description
Related parts for SCMD4D12C-100
CAP TANT 1.5UF 50V 10% 2812 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWY 18POS VERT GOLD datasheet.pdf
RES 10.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SMP FEMALE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC WW HYBRID TV TUNER 28QFN datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CAP CER 3PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf