Bel Fuse Inc. SCMS5D14-100
SCMS5D14-100 picture photo
Mfg. Part Number
SCMS5D14-100
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10UH 1.05A 300 MOHM
Datasheet Download
SCMS5D14-100.pdf
Availability of SCMS5D14-100
QUANTITY
SCMS5D14-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCMS5D14-100
Internal Part NumberEIS-SCMS5D14-100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductSC Series SMD Power Inductors
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSCMS5D14
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating1.05A
Current - Saturation1.1A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCMS5D14-100
Related LinksSCMS5D, SCMS5D14-100 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SCMS5D14-100 Details Description
Related parts for SCMS5D14-100
ADAPTER ICE Z8 GP ZGP323 20SSOP datasheet.pdf
BOARD DAUGHTER ICEPIC datasheet.pdf
Connector Plug USB TypeA 4 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
SWITCH PHOTOLOGIC SLOTTD OPTICAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 36-75VIN 15VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 130MA 6 OHM SMD datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 146VC PLAD datasheet.pdf
ASSYMINIPAK 25S8P RARECPT BL datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 48VDC WIRE datasheet.pdf