Bel Fuse Inc. SCMS5D14-220
SCMS5D14-220 picture photo
Mfg. Part Number
SCMS5D14-220
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22UH 760MA 550 MOHM
Datasheet Download
SCMS5D14-220.pdf
Availability of SCMS5D14-220
QUANTITY
SCMS5D14-220 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCMS5D14-220
Internal Part NumberEIS-SCMS5D14-220
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductSC Series SMD Power Inductors
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSCMS5D14
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating760mA
Current - Saturation760mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)550 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCMS5D14-220
Related LinksSCMS5D, SCMS5D14-220 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SCMS5D14-220 Details Description
Related parts for SCMS5D14-220
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 24-EDIP datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT WIRE 18POS R/A datasheet.pdf
FIXED IND 450NH 26A 0.85 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
TAPE FABRIC 19.1MM CIRC 250/PK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 4A 28V datasheet.pdf
RES 41.2K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 9COND 14AWG SHLD 100' datasheet.pdf
IC FPGA 382 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf