Bel Fuse Inc. SCMS5D14-470
SCMS5D14-470 picture photo
Mfg. Part Number
SCMS5D14-470
Brief Description
FIXED IND 47UH 510MA 1.1 OHM SMD
Datasheet Download
SCMS5D14-470.pdf
Availability of SCMS5D14-470
QUANTITY
SCMS5D14-470 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCMS5D14-470
Internal Part NumberEIS-SCMS5D14-470
FamilyFixed Inductors
SeriesSCMS5D14
Material - Core-
Inductance47µH
Tolerance±20%
Current Rating510mA
Current - Saturation520mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.1 Ohm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCMS5D14-470
Related LinksSCMS5D, SCMS5D14-470 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SCMS5D14-470 Details Description
Related parts for SCMS5D14-470
CONN HEADER RTANG .100 7POS TIN datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
RES 48.9 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
8 SIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZE24 M40 datasheet.pdf
BARBED FASTENER 0.880" NYLON BLK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf