Bel Fuse Inc. SCMS5D14-471
SCMS5D14-471 picture photo
Mfg. Part Number
SCMS5D14-471
Brief Description
FIXED IND 470UH 160MA 13 OHM SMD
Datasheet Download
SCMS5D14-471.pdf
Availability of SCMS5D14-471
QUANTITY
SCMS5D14-471 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCMS5D14-471
Internal Part NumberEIS-SCMS5D14-471
FamilyFixed Inductors
SeriesSCMS5D14
Material - Core-
Inductance470µH
Tolerance±20%
Current Rating160mA
Current - Saturation170mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)13 Ohm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCMS5D14-471
Related LinksSCMS5D, SCMS5D14-471 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SCMS5D14-471 Details Description
Related parts for SCMS5D14-471
TRANSCEIVER/REGISTER 24SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 12W STER 48TQFP datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 512X36 120-TQFP datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.8UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 25V X8R 1206 datasheet.pdf
I/O PANEL 1RU AES/ datasheet.pdf
INDICATOR 250V GREEN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 68PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf