Bel Fuse Inc. SCMS5D18-150
SCMS5D18-150 picture photo
Mfg. Part Number
SCMS5D18-150
Brief Description
FIXED IND 15UH 1.11A 251 MOHM
Datasheet Download
SCMS5D18-150.pdf
Availability of SCMS5D18-150
QUANTITY
SCMS5D18-150 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCMS5D18-150
Internal Part NumberEIS-SCMS5D18-150
FamilyFixed Inductors
SeriesSCMS5D18
Material - Core-
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating1.11A
Current - Saturation831mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)251 mOhm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCMS5D18-150
Related LinksSCMS5D, SCMS5D18-150 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SCMS5D18-150 Details Description
Related parts for SCMS5D18-150
IC TERMINATOR SCSI 20-TSSOP datasheet.pdf
CONN SOCKET 20-24AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CO2/TEMP SENS WALL MNT DUAL OUT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CONN PLUG 160POS 0.8MM SMD datasheet.pdf