Bel Fuse Inc. SCMS5D18-681
SCMS5D18-681 picture photo
Mfg. Part Number
SCMS5D18-681
Brief Description
FIXED IND 680UH 150MA 12 OHM SMD
Datasheet Download
SCMS5D18-681.pdf
Availability of SCMS5D18-681
QUANTITY
SCMS5D18-681 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCMS5D18-681
Internal Part NumberEIS-SCMS5D18-681
FamilyFixed Inductors
SeriesSCMS5D18
Material - Core-
Inductance680µH
Tolerance±20%
Current Rating150mA
Current - Saturation124mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)12 Ohm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCMS5D18-681
Related LinksSCMS5D, SCMS5D18-681 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SCMS5D18-681 Details Description
Related parts for SCMS5D18-681
IC REG LDO 3.3V 3A TO220 datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 3.3V OUTPUT 15W datasheet.pdf
EVALUATION BOARD ISL6402 datasheet.pdf
RES 29.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 562 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANT CUSTOM DIPOLE RSMAM datasheet.pdf
CABLE 4COND 28AWG CLEAR 1000' datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 15K OHM 14DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT PIN datasheet.pdf
LED XNOVA COOL WHITE 5700K 1212 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V datasheet.pdf