Bel Fuse Inc. SCMS5D20-221
SCMS5D20-221 picture photo
Mfg. Part Number
SCMS5D20-221
Brief Description
FIXED IND 220UH 430MA 2.5 OHM
Datasheet Download
SCMS5D20-221.pdf
Availability of SCMS5D20-221
QUANTITY
SCMS5D20-221 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCMS5D20-221
Internal Part NumberEIS-SCMS5D20-221
FamilyFixed Inductors
SeriesSCMS5D20
Material - Core-
Inductance220µH
Tolerance±20%
Current Rating430mA
Current - Saturation188mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)2.5 Ohm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCMS5D20-221
Related LinksSCMS5D, SCMS5D20-221 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SCMS5D20-221 Details Description
Related parts for SCMS5D20-221
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
RES 3.01 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M5 BRASS 35MM datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2A datasheet.pdf
350 TB RISING CLAMP 90D datasheet.pdf
CAP CER 120PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
BALL SCREW datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 1.2A 370 MOHM TH datasheet.pdf