Bel Fuse Inc. SCMS5D20-681
SCMS5D20-681 picture photo
Mfg. Part Number
SCMS5D20-681
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 680UH 200MA 7.8 OHM
Datasheet Download
SCMS5D20-681.pdf
Availability of SCMS5D20-681
QUANTITY
SCMS5D20-681 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCMS5D20-681
Internal Part NumberEIS-SCMS5D20-681
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductSC Series SMD Power Inductors
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSCMS5D20
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance680µH
Tolerance±20%
Current Rating200mA
Current - Saturation107mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)7.8 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCMS5D20-681
Related LinksSCMS5D, SCMS5D20-681 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SCMS5D20-681 Details Description
Related parts for SCMS5D20-681
CONN HDR BRKWAY 20POS DUAL TIN datasheet.pdf
CORD PATCH BANANA PLUG 36" GRAY datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 37POS GOLD datasheet.pdf
IC TXRX RS232 5V W/CAPS 24-DIP datasheet.pdf
IC DGTL MEDIA SOC 337NFBGA datasheet.pdf
I/O MODULE 12 DIGITAL 8 SOLID ST datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
RES 5.11 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SGE1510-0-3570A-05000C-05000C datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P4C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 3A datasheet.pdf