Bel Fuse Inc. SCPH73-330
SCPH73-330 picture photo
Mfg. Part Number
SCPH73-330
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33UH 1.23A 240 MOHM
Datasheet Download
SCPH73-330.pdf
Availability of SCPH73-330
QUANTITY
SCPH73-330 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCPH73-330
Internal Part NumberEIS-SCPH73-330
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductSC Series SMD Power Inductors
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSCPH73
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating1.23A
Current - Saturation800mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)240 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.295" L x 0.295" W (7.50mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max)0.142" (3.60mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCPH73-330
Related LinksSCPH7, SCPH73-330 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SCPH73-330 Details Description
Related parts for SCPH73-330
FUSE GLASS 160MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
TOOL DF7E ACCESSORY datasheet.pdf
SOLID WALL DUCT 0.5X1 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
USB 2.0 A-M TO C-M CABLE 6' datasheet.pdf