Bel Fuse Inc. SCPS9050-R10
SCPS9050-R10 picture photo
Mfg. Part Number
SCPS9050-R10
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10NH 28A 350 MOHM SMD
Datasheet Download
SCPS9050-R10.pdf
Availability of SCPS9050-R10
QUANTITY
SCPS9050-R10 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCPS9050-R10
Internal Part NumberEIS-SCPS9050-R10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductSC Series SMD Power Inductors
Standard Package800
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSCPS9050
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance10nH
Tolerance±20%
Current Rating28A
Current - Saturation50A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)350 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature125°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.283" L x 0.264" W (7.20mm x 6.70mm)
Height - Seated (Max)0.205" (5.20mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCPS9050-R10
Related LinksSCPS90, SCPS9050-R10 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SCPS9050-R10 Details Description
Related parts for SCPS9050-R10
RES SMD 1M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 4.02KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 7VWM 13.3VC 1.5KE datasheet.pdf
Connector Header 6 Position 0.250" (6.35mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 92K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
PWRBLADE RA REC datasheet.pdf
PIN, DOWEL, METRIC datasheet.pdf
IC SENSOR INTERFACE PROGR 8SOIC datasheet.pdf
CAP 470 UF 20% 50 V datasheet.pdf