Bel Fuse Inc. SCRH103R-330
SCRH103R-330 picture photo
Mfg. Part Number
SCRH103R-330
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33UH 1.46A 213 MOHM
Datasheet Download
SCRH103R-330.pdf
Availability of SCRH103R-330
QUANTITY
SCRH103R-330 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCRH103R-330
Internal Part NumberEIS-SCRH103R-330
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductSC Series SMD Power Inductors
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSCRH103R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance33µH
Tolerance±30%
Current Rating1.46A
Current - Saturation1.45A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)213 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCRH103R-330
Related LinksSCRH10, SCRH103R-330 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SCRH103R-330 Details Description
Related parts for SCRH103R-330
CONN SOCKET 50PIN GOLD W/KEY datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC PROG CLOCK GEN SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC SMBJ datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 150PS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS WALL MNT SKT datasheet.pdf