Bel Fuse Inc. SCRH125-330
SCRH125-330 picture photo
Mfg. Part Number
SCRH125-330
Brief Description
FIXED IND 33UH 3.07A 57 MOHM SMD
Datasheet Download
SCRH125-330.pdf
Availability of SCRH125-330
QUANTITY
SCRH125-330 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCRH125-330
Internal Part NumberEIS-SCRH125-330
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSurface Mount Wire Wound Inductors
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductSC Series SMD Power Inductors
SCRH125 Series SMT Shielded Power Inductors
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSCRH125
Material - Core-
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating3.07A
Current - Saturation2.1A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)57 mOhm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCRH125-330
Related LinksSCRH1, SCRH125-330 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SCRH125-330 Details Description
Related parts for SCRH125-330
RES SMD 360 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 16DIP datasheet.pdf
IC CLOCK GEN 1-6 HCSL 48-SSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
AMP RFIC LNA E-PHEMT 12GHZ 0402 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 4.42K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 14POS datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TSU3721 datasheet.pdf
CRYSTAL 3.5790 MHZ SERIES datasheet.pdf
CIRCUIT BREAK TYPE III 10A MID R datasheet.pdf