Bel Fuse Inc. SCRH125B-470
SCRH125B-470 picture photo
Mfg. Part Number
SCRH125B-470
Brief Description
FIXED IND 47UH 2.48A 84 MOHM SMD
Datasheet Download
SCRH125B-470.pdf
Availability of SCRH125B-470
QUANTITY
SCRH125B-470 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCRH125B-470
Internal Part NumberEIS-SCRH125B-470
FamilyFixed Inductors
SeriesSCRH125B
Material - Core-
Inductance47µH
Tolerance±20%
Current Rating2.48A
Current - Saturation1.8A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)84 mOhm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)0.244" (6.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCRH125B-470
Related LinksSCRH12, SCRH125B-470 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SCRH125B-470 Details Description
Related parts for SCRH125B-470
CONN SHUNT .100" 18POS GOLD datasheet.pdf
IC MPU CIRCUIT TRPL-VOLT SOT23-8 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 0.88A SOT363 datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
IC AUDIO VIDEO DRIVER VQFNV5050 datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
FIXED IND 2.3NH 600MA 200 MOHM datasheet.pdf
MICRO 21C P 20" WHT NI datasheet.pdf