Bel Fuse Inc. SCRH127-681
SCRH127-681 picture photo
Mfg. Part Number
SCRH127-681
Brief Description
FIXED IND 680UH 750MA 1.46 OHM
Datasheet Download
SCRH127-681.pdf
Availability of SCRH127-681
QUANTITY
SCRH127-681 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCRH127-681
Internal Part NumberEIS-SCRH127-681
FamilyFixed Inductors
SeriesSCRH127
Material - Core-
Inductance680µH
Tolerance±20%
Current Rating750mA
Current - Saturation670mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.46 Ohm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCRH127-681
Related LinksSCRH1, SCRH127-681 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SCRH127-681 Details Description
Related parts for SCRH127-681
IC ADC 12BIT 32-CDIP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ 14SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 55NS 100TQFP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.5A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLAN 200POS GOLD datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ SMD datasheet.pdf
HEAT SHRINK YELLOW 1"X4' datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf