Bel Fuse Inc. SCRH127/LD-7R4
SCRH127/LD-7R4 picture photo
Mfg. Part Number
SCRH127/LD-7R4
Brief Description
FIXED IND 7.4UH 6.9A 17.7 MOHM
Datasheet Download
SCRH127/LD-7R4.pdf
Availability of SCRH127/LD-7R4
QUANTITY
SCRH127/LD-7R4 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCRH127/LD-7R4
Internal Part NumberEIS-SCRH127/LD-7R4
Material - Core-
Inductance7.4µH
Tolerance±30%
Current Rating6.9A
Current - Saturation7.4A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)17.7 mOhm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCRH127/LD-7R4
Related LinksSCRH127, SCRH127/LD-7R4 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SCRH127/LD-7R4 Details Description
Related parts for SCRH127/LD-7R4
RES SMD 1.07KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.125" NYLON 1-1/8" datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
RES 100K OHM 1.75W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 36UH 125MA 3.6 OHM TH datasheet.pdf
381 TB PLU PLU WF/NUT datasheet.pdf
IC SDRAM DDR3 4GB 512MX8 78-FBGA datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 12W datasheet.pdf