Bel Fuse Inc. SCRH3D16-330
SCRH3D16-330 picture photo
Mfg. Part Number
SCRH3D16-330
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33UH 620MA 675 MOHM
Datasheet Download
SCRH3D16-330.pdf
Availability of SCRH3D16-330
QUANTITY
SCRH3D16-330 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCRH3D16-330
Internal Part NumberEIS-SCRH3D16-330
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductSC Series SMD Power Inductors
Standard Package3,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSCRH3D16
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance33µH
Tolerance±30%
Current Rating620mA
Current - Saturation320mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)675 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCRH3D16-330
Related LinksSCRH3D, SCRH3D16-330 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SCRH3D16-330 Details Description
Related parts for SCRH3D16-330
RES SMD 1.8M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 1.3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
BOOT PB WATERPROOF 15/32-32 BLK datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPDT 0.02A 15V datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf