Bel Fuse Inc. SCRH5D28-470
SCRH5D28-470 picture photo
Mfg. Part Number
SCRH5D28-470
Brief Description
FIXED IND 47UH 1.1A 260 MOHM SMD
Datasheet Download
SCRH5D28-470.pdf
Availability of SCRH5D28-470
QUANTITY
SCRH5D28-470 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCRH5D28-470
Internal Part NumberEIS-SCRH5D28-470
Material - Core-
Inductance47µH
Tolerance±30%
Current Rating1.1A
Current - Saturation600mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)260 mOhm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test10kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.244" L x 0.244" W (6.20mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCRH5D28-470
Related LinksSCRH5D, SCRH5D28-470 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SCRH5D28-470 Details Description
Related parts for SCRH5D28-470
IC 3DRVR/5RCVR RS232 3V 28-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC 16 BIT D/A CONVERTER 28-DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 136VWM 219VC SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
OSC XO 124.45MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 1.5A (Flash) Backlight, Camera Flash 20-DSBGA datasheet.pdf
RES 24K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 28V 10W datasheet.pdf