Bel Fuse Inc. SCRH5D28R-220
SCRH5D28R-220 picture photo
Mfg. Part Number
SCRH5D28R-220
Brief Description
FIXED IND 22UH 1.58A 119 MOHM
Datasheet Download
SCRH5D28R-220.pdf
Availability of SCRH5D28R-220
QUANTITY
SCRH5D28R-220 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCRH5D28R-220
Internal Part NumberEIS-SCRH5D28R-220
Material - Core-
Inductance22µH
Tolerance±30%
Current Rating1.58A
Current - Saturation950mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)119 mOhm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.248" L x 0.244" W (6.30mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCRH5D28R-220
Related LinksSCRH5D, SCRH5D28R-220 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SCRH5D28R-220 Details Description
Related parts for SCRH5D28R-220
CONN HEADER 46POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF FOR 4210 PLUG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
RES 365 OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
1222 SILVER 500 FT datasheet.pdf
MULTI-PAIR 10COND 24AWG 500' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
THERMOSTAT 90 DEG NC TO-220 datasheet.pdf
XG4 24AWG 7/32 5PR BRAID 300V datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 47 OHM 1506 datasheet.pdf