Bel Fuse Inc. SCRH8D43-100
SCRH8D43-100 picture photo
Mfg. Part Number
SCRH8D43-100
Brief Description
FIXED IND 10UH 3.6A 36 MOHM SMD
Datasheet Download
SCRH8D43-100.pdf
Availability of SCRH8D43-100
QUANTITY
SCRH8D43-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCRH8D43-100
Internal Part NumberEIS-SCRH8D43-100
Standard Package800
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSCRH8D43
Material - Core-
Inductance10µH
Tolerance±30%
Current Rating3.6A
Current - Saturation3.6A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)36 mOhm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max)0.185" (4.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCRH8D43-100
Related LinksSCRH8D, SCRH8D43-100 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SCRH8D43-100 Details Description
Related parts for SCRH8D43-100
FIXED IND 68MH 110MA 52.8 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 1034MHZ 0603 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.2A 8DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CAP CER 750PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 28VOUT 100W datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR MABA-007681-CT201 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 3.5A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
FUSEHOLDER ADAPTOR datasheet.pdf
PT FO 2.0MM OFNR XG LC SC YEL datasheet.pdf