Bel Fuse Inc. SCTH2010-220
SCTH2010-220 picture photo
Mfg. Part Number
SCTH2010-220
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22UH 240MA 1.7 OHM SMD
Datasheet Download
SCTH2010-220.pdf
Availability of SCTH2010-220
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SCTH2010-220 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCTH2010-220
Internal Part NumberEIS-SCTH2010-220
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductSC Series SMD Power Inductors
Standard Package3,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSCTH2010
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating240mA
Current - Saturation240mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.7 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCTH2010-220
Related LinksSCTH20, SCTH2010-220 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SCTH2010-220 Details Description
Related parts for SCTH2010-220
SWITCH TOGGLE 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN ASSY,LOW LOSS LOOPBACK,SC datasheet.pdf
BUZZ VAC 2.9KHZ FAST WARBLE datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 630V X7R 1210 datasheet.pdf
TRANS RF PWR LDMOS 160W SOT502B datasheet.pdf
RES 1.37K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 20VA THRU HOLE datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 85MHZ 8SOIC datasheet.pdf
Crystal 22.5792MHz 20ppm 8pF 60 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 870MA 420 MOHM datasheet.pdf