Bel Fuse Inc. SCTH2010-220
SCTH2010-220 picture photo
Mfg. Part Number
SCTH2010-220
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22UH 240MA 1.7 OHM SMD
Datasheet Download
SCTH2010-220.pdf
Availability of SCTH2010-220
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SCTH2010-220 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCTH2010-220
Internal Part NumberEIS-SCTH2010-220
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductSC Series SMD Power Inductors
Standard Package3,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSCTH2010
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating240mA
Current - Saturation240mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.7 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCTH2010-220
Related LinksSCTH20, SCTH2010-220 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SCTH2010-220 Details Description
Related parts for SCTH2010-220
JUMPER-H1503TR/A3049S/X 4" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 500KHZ 8DIP datasheet.pdf
BATTRAX SLIC DUAL NEG 500A MS013 datasheet.pdf
CONN HEADER 10PS 1.27MM SMD GOLD datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 315MA 250VAC RAD datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS DUAL R/A GOLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 21A TO220-3 datasheet.pdf
5V 75 OHM AMPLIFIER 50-2700 MHZ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
IGBT 650V 5A TO252 datasheet.pdf