Texas Instruments SD021-3EVK
SD021-3EVK picture photo
Mfg. Part Number
SD021-3EVK
Manufacturer
Product Category
Evaluation and Demonstration Boards and Kits
Brief Description
BOARD EVALUATION CLC021AVGZ-3.3
Datasheet Download
SD021-3EVK.pdf
Availability of SD021-3EVK
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SD021-3EVK Order Process
Ship out your order
Specifications of SD021-3EVK
Internal Part NumberEIS-SD021-3EVK
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS compliant by exemption
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation and Demonstration Boards and Kits
Series-
Main PurposeInterface, Serializer
Embedded-
Utilized IC / PartCLC021AVGZ-3.3
Primary Attributes-
Secondary Attributes-
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SD021-3EVK
Related LinksSD021, SD021-3EVK Datasheet, Texas Instruments Distributor
SD021-3EVK Details Description
Related parts for SD021-3EVK
CONN HEADER .100 SINGL STR 13POS datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 21POS STR datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
ADAPTER EX M50-M20 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE 3P3T 500MA 125V datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS PNL MNT SKT M27 datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.047UF RADIAL datasheet.pdf
ULTRAFIT TPA BLK GW 04 CKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf