CUI Inc. SDI12-15-UD-P5
SDI12-15-UD-P5 picture photo
Mfg. Part Number
SDI12-15-UD-P5
Brief Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 12W
Datasheet Download
SDI12-15-UD-P5.pdf
Availability of SDI12-15-UD-P5
QUANTITY
SDI12-15-UD-P5 Order Process
Ship out your order
Specifications of SDI12-15-UD-P5
Internal Part NumberEIS-SDI12-15-UD-P5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationSDI12-UD Series Cert of Compliance
Standard Package60
SeriesSDI12-UD
Region UtilizedInternational
FormDesktop (Class II)
Input TypeCord (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output15V
Current - Output (Max)800mA
Power (Watts)12W
No Load Power Consumption100mW (Max)
EfficiencyLevel VI
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension2.95" L x 1.89" W x 1.18" H (75.0mm x 48.0mm x 30.0mm)
ApprovalsCE, cULus, GS, PSE
Power (Watts) - Max12W
Input ConnectorIEC 320-C8
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SDI12-15-UD-P5
Related LinksSDI12-1, SDI12-15-UD-P5 Datasheet, CUI Inc. Distributor
SDI12-15-UD-P5 Details Description
Related parts for SDI12-15-UD-P5
Connector Receptacle 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
IC TXRX RF W/PA AND SW 48-TQFN datasheet.pdf
IC HDMI SWITCH DIFF 48-QVSOP datasheet.pdf
TERM JCT,F/B SZ 21,43 BOSS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES 63.4 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG RED 1000' datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 6W datasheet.pdf