CUI Inc. SDI12-5-UD-P5
SDI12-5-UD-P5 picture photo
Mfg. Part Number
SDI12-5-UD-P5
Brief Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 12W
Datasheet Download
SDI12-5-UD-P5.pdf
Availability of SDI12-5-UD-P5
QUANTITY
SDI12-5-UD-P5 Order Process
Ship out your order
Specifications of SDI12-5-UD-P5
Internal Part NumberEIS-SDI12-5-UD-P5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationSDI12-UD Series Cert of Compliance
Standard Package60
SeriesSDI12-UD
Region UtilizedInternational
FormDesktop (Class I)
Input TypeCord (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output5V
Current - Output (Max)2A
Power (Watts)12W
No Load Power Consumption100mW (Max)
EfficiencyLevel VI
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension2.95" L x 1.89" W x 1.18" H (75.0mm x 48.0mm x 30.0mm)
ApprovalsCE, cULus, GS, PSE
Power (Watts) - Max10W
Input ConnectorIEC 320-C8
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SDI12-5-UD-P5
Related LinksSDI12-, SDI12-5-UD-P5 Datasheet, CUI Inc. Distributor
SDI12-5-UD-P5 Details Description
Related parts for SDI12-5-UD-P5
RES ARRAY 2 RES 470 OHM 0606 datasheet.pdf
CONN PLUG IDC 26POS .1X.1 DIP datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 42V datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX 4SLOT 5POS datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 18W datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 3POS datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
MOD LASER CML 100GHZ 200KM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN FFC FPC 19POS 0.50MM R/A datasheet.pdf